اسکان نیوز گزارش می‌دهد:

به زودی شورا مجوز ساخت‌وساز در 62 باغ را صادر می‌کند

به زودی شورا مجوز ساخت‌وساز در 62 باغ را صادر می‌کند
سرانجام استفساریه شهردار در خصوص مجوز ساخت در 62 باغ به صحن شورا آمد و به نظر می‌آید شورا با این درخواست موافقت کند.
چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب: ۱۷۹۹۱
Share
به گزارش اسکان نيوز، شورای شهر امروز با صدور مجوز برای احداث برج در 62 باغ موافقت می‌کند. مرداد ماه امسال محمدعلی افشانی از شورای شهر درخواست کرده بود تکلیف 400 پرونده باغاتی که در جریان لغو مصوبه معروف به «برج‌باغ‌ها» تشکیل شده‌اند را مشخص کند. پس از این استفساریه، شورای شهر در کمیسیون‌های تخصصی به این نتیجه رسید که با مجوز 62 باغ که پرونده خود را به طور کامل گرفته‌اند، موافقت کند.

ناهید خداکرمی پیش از آغاز بررسی این استفساریه به اسکان‌نیوز می‌گوید: ما با دادن هرگونه مجوز در باغ برای ساخت‌وساز مخالفیم اما ما در اقلیت قرار داریم.

او ادامه می‌دهد: در این رابطه یک حقوق عمومی وجود دارد و یک حقوق خصوصی که منافع عامه و منافع خاصه را در نظر می‌گیرند. در این تصمیم‌گیری روی منافع خاصه تأکید شده‌ است. این پرونده‌ها قبل از لغو قانون قبلی، مراحل خود را پشت سر گذاشته‌اند و مدعی هستند مشمول این بخشنامه شورا نمی‌شوند.

خداکرمی می‌افزاید: همچنین بسیاری از این پرونده حکم دیوان عدالت اداری را دارند به همین دلیل شهردار وقت در خصوص تصمیم آنها، از شورا استفساریه گرفت.لیست باغ‌هایی که مجوز ساخت و ساز گرفته‌اند، که اغلب در منطقه 1 هستند


او تأکید می‌کند: نگاه من به این موضوع، فریز کامل باغات و مزارع تهران برای نسل آتی است اما وقتی با ساخت یک برج، به یک ثروت رؤیایی می‌رسند، نمی‌توان انتظار داشت که به سمت چنین تصمیم‌گیری‌هایی نروند. کاش صاحبان باغ نگاه گذشتگان خود را دنبال و باغات را حفظ می‌کردند. من با این موضوع مخالفم، به آن رأی نمی‌دهم اما ما در اقلیت هستیم.

به گفته خداکرمی بیشتر باغاتی که عوارض خود را کامل پرداخت کرده اند دارای متراژ بالایی هستند.

شهردار تهران نیز در نخستین نشست خبری خود در خصوص سرانجام این 62 باغ می‌گوید: ما ترمز تخریب باغات و ساخت و ساز در آن را کشیده‌ایم اما قطار نیز برای آنکه به طور کامل از توقف بایستد، 200 متری جلو می‌رود و سپس، ایست کامل می‌کند. به نظر می‌آید امروز شورا با دادن مجوز به این 62 باغ، این 200 متر را طی کند و مجوز ساخت در 62 باغ را صادر کند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.