شهردار تهران در راه وین / تمام سفرهای آقای شهردار

شهردار تهران در راه وین / تمام سفرهای آقای شهردار
شهردار تهران فردا راهی اتریش و پس از آن آلمان می شود.
يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸
ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب: ۲۲۴۲۳
Share
 به گزارش اسکان نيوز، پیروز حناچی شهردار تهران به همراه هیاتی متشکل از یک عضو شورای شهر تهران و چند تن از مدیران تخصصی شهرداری روز دوشنبه( فردا)  راهی اتریش و پس از آن آلمان می‌شود.

این دومین سفر خارجی پیروز حناچی در مقام شهردار تهران است. او در روزهای پایانی فروردین ماه نیز به همراه هیاتی 8 نفره به کشور عراق سفر کرد.

براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه شفافیت از سفرهای خارجی کارکنان شهری این سفر از 28 فروردین ماه آغاز شده وتا 2 اردیبهشت ماه ادامه داشته است.

در این سفر یزدانی، معاون خدمات شهری، شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران، پوریا سوری سرپرست وقت روابط عمومی شهرداری، محمودبابا رضا و علی فرنیا از دفتر شهردار، محمد حامد توکلی با عنوان خبرنگار روابط عمومی شهرداری ،سعیدحداد زاده شهردار تهران را همراهی می کردند.

این سفر برای افزایش مناسبات دو جانبه تهران – بغداد و بازدید از نمایشگاه گل بغداد انجام شده است.
 
از زمانی که پیروز حناچی به عنوان کلیددار بهشت در آذرماه 97 انتخاب شده، پنج سفر خارجی توسط کارکنان شهرداری در سامانه شفافیت به ثبت رسیده است. اولین سفر در تاریخ 8 آذر 97 است که 26 نفر از کارکنان شهرداری در چارچوب پنجمین دوره اجلاس مجمع شهرداران آسیایی، به کشور ترکیه سفر می‌کنند.

در این سفر دو معاون شهردار (سکینه اشرفی و عبدالرضا گلپایگانی) یک عضو شورای شهر تهران (مجید فراهانی)، دو نفر از سازمان نوسازی شهر تهران (کاوه حاج‌علی‌اکبری و علیرضا فراهانی)، احمد صادقی و استاد تقی‌زاده از سازمان مدیریت بحران، شهردار منطقه 10، رئیس سازمان فناوری (فردجو) ، گرشاسب مظفری از روابط‌عمومی شهرداری، کمال مرادی، زهرا سادات منصوری، نسیم چالاکی و بهداد عبداللهی  ،میمنت گلشنی، پریسا هاشمی، ژاله مراد اسحاقی، مهدی پیری، احسان محمدی، معصومه لیلاأیون  ، یعقوب جدادی، کوروش احمدی، عباس نوری‌زاد، مهدی مبینا و ساناز درایی، از دیگر کارکنان شهرداری بودند که برای حضور در اجلاس شهرداران آسیایی، به ترکیه سفر کرده بودند. هزینه این سفر به طور مشترک از طرف کشور خارجی و شهرداری تهران پرداخت شده بود.

همچنین اول اسفند ماه نیز محسن پورسیدآقایی در سفری سه روزه  برای بررسی راهی برای تأمین مالی خرید واگن و قراردادهای تأمین واگن خط 7 به همراه یک هیئت 5 نفره دولتی به چین سفر می‌کنند.

 هزینه این سفر نیز به جز اقامت، با دولت بوده است. آخرین سفر سال 97 نیز مربوط به عبدالرضا گلپایگانی است که در هفت روز به ایتالیا می‌رود تا در هم‌اندیشی پیشرفت‌های نوین معماری در ایران معاصر شرکت کند.

اولین سفر پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران نیز در ابتدای سال 98 انجام می‌شود و او به همراه 8 نفر به کشور عراق سفر می‌کند.

فردا حناچی به همراه هیئتی به اتریش و سپس به آلمان می‌رود ،شهردار تهران در این سفر، ابتدا در اجلاس یونیدو با عنوان «پلی برای شهرها و ایجاد ارتباط میان شهرها از طریق تکنولوژی های نسل جدید» که در مقر سازمان ملل در وین برگزار می شود، حاضر خواهد شد. حناچی در این اجلاس در پنل تخصصی و میزگرد شهرداران سخنرانی خود را ارائه می دهد.
 
  این اجلاس تا به امروز به صورت عمومی در سه دوره برگزار شده و برای شرکت در دوره های پیشین این اجلاس نیز از شهرداران وقت پایتخت دعوت به عمل آمد که هیچ یک موفق به حضور در آن نشدند. امسال اما با توجه به تجدید دعوت، شهردار تهران با هدف توسعه مناسبات دو جانبه و آشنایی با تجارب و دستاوردهای شهری این دعوت را پذیرفت.
 
براساس اطلاعات منتشر شده از این سفر توسط روابط عمومی شهرداری تهران ،قرار است پیروز حناچی در این سفر ملاقاتی با مدیرکل یونیدو داشته باشد و انتظار می رود طی این ملاقات تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در زمینه فناوری های نوین شهری به امضا برسد.
 
علاوه بر شرکت در اجلاس و ملاقات با مدیرکل یونیدو، حناچی براساس دعوتی که از سوی شهردار وین صورت گرفته است با وی و برخی از مسئولان محلی این شهر دیدار خواهد کرد. همین طور در این سفر حناچی از مهم ترین پروژه های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم های امداد و نجات و آتش نشانی شهر و سیستم های حمل و نقل عمومی وین بازدید خواهد کرد.
 
پس از بازدید از شهر وین؛ شهردار تهران و هیات همراه بنا به دعوت شهردار برلین سفری یک روزه به این شهر خواهند داشت. در این سفر ضمن ملاقات با شهردار برلین، حناچی از برخی از پروژه های این شهر هم بازدید می کند.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.