جنوب تهران، کانون معضلات زیست محیطی شهر

مدیرکل جدید اداره حفاظت محیط زیست استان تهران بوی بد منتشر در مسیر فرودگاه امام را بزرگ ترین معضل زیست محیطی جنوب تهران می داند. 
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب: ۴۳۴۰
Share
اسکان نيوز: کیومرث کلانتری در بازدید از کانون‌های انتشار بو در محدوده جنوب تهران گفت: این کانون‌ها عمدتاً شامل بخشی از فاضلاب شهرهای اسلامشهر و بهارستان، مرکز دفع پسماند و واحدهای تولیدی و دامداری است.

وی با اشاره به اینکه مسیر فرودگاه امام(ره) به دلیل وضعیت شاخص بین‌المللی همچنین حجم بالای تردد مسافران از نظر زیست‌محیطی اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: در بازدید از کانون‌های انتشار بو در جنوب تهران آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته در خصوص کنترل بو در منطقه بررسی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: کنترل مشکلات زیست‌محیطی منطقه همچنین شناسایی سایر کانون‌های تولید بو از قبیل پسماندسوزی‌ها و فعالیت‌های غیرمجاز در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران قرار دارد.

البته مشکلات زیست محیطی جنوب تهران بیش از این موارد است: تجمیع کارگاه ها و کارخانه و مدیریت ناکارآمد پساب و ضایعات آنها در این منطقه تنها یکی از این مشکلات است. نکته دیگر ادغام این واحدهای تولیدی و صنعتی در بافت مسکونی است که بار آلودگی ناشی از صنایع تهران را بر مردم ساکن در این منطقه تحمیل می‌کند.

مشکلات فاضلاب و نفوذ آن به آب‌های زیرزمینی البته سلامت محصولات کشاورزی را نیز تهدید می‌کند؛ محصولاتی که همه مردم تهران از آن تغذیه می‌کنند. فرسایش خاک و فرونشست زمین، خشکسالی و خشک شدن مراتع و دشت‌های جنوب تهران، معضلی است که از یک سو معیشت مردم آن محدوده و از سوی دیگر آب و هوای تهران را تهدید می‌کند. 

حال باید دید مدیرکل جدید استان تهران عزم کافی برای شناسایی و برنامه‌ریزی برای رفع این معضلات را در دستگاه ذیربط ایجاد خواهد کرد؟

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.