موزه کندوی عسل در هلند

موزه کندوی عسل در هلند
پروژه احداث موزه Biesbosch فضایی به مساحت یک هزار و 300 متر مربع را به خود اختصاص داده طرح اصلی آن از کندوی عسل نشات گرفته است. این پروژه به گونه‌ایست که هر کدام از بخش‌های آن همچون یک شش ضلعی طراحی شده که سه ضلع آن در بیرون و سه ضلع دیگر آن درون موزه شکل گرفته است.
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: ۴۷۸۰
Share
اسکان نيوز-گروه بین‌الملل-شیما نصیری:  از دیگر ویژگی‌های این پروژه می‌توان به ساختار نمای خارجی آن اشاره کرد که از دور همچون تپه‌های کوچک و به هم پیوسته نمایان شده است. سطح این تپه‌ها را فضاهای سبز پوشانده که به جلوگیری از انتشار آلاینده‌ها کمک شایانی می‌کند.


سعی بر آن شده تا در این پروژه از متریال طبیعی استفاده شود و تکنیک بیوانرژی در آن به خوبی به اجرا درآید. چرا که این پروژه جزو پروژه‌های سبز توسعه یافته در هلند قرار گرفته است و بیش از 20 نوع مصالح و فناوری‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را در خود جای داده است.


بدنه سه ضلعی هر یک از بخش‌های موزه که در بخش بیرونی قرار گرفته با شیشه‌های تمام قد پوشانده شده که بتوانند نور را به صورت گسترده در فضای داخلی منتشر کند. همچنین در بین خطوط این کندوی عسل می‌توان نهرهای آبی را مشاهده کرد که به جذابیت نمای این پروژه دوچندان افزوده است. امتداد این نهرها به داخل موزه نیز کشیده شده که همچون آب‌نماهای سبز .

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.