در گفتگو با اسکان‌نیوز مطرح شد:

فروش پارک‌های شهر برای تصویه بدهی‌های شهرداری/ در صورت وجود سرمایه‌گذار خصوصی، ورود سپاه به پروژه‌های شهری غیرقابل قبول است

فروش پارک‌های شهر برای تصویه بدهی‌های شهرداری/ در صورت وجود سرمایه‌گذار خصوصی، ورود سپاه به پروژه‌های شهری غیرقابل قبول است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در صورتی که سرمایه‌گذار بخش خصوصی توانایی فعالیت در پروژه‌های شهری را داشته باشد، قرارگاه خاتم نباید به آن ورود کند.
جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: ۵۷۰۹
Share
محمود میرلوحی با بیان اینکه در حال حاضر بودجه شهرداری 17هزار میلیارد و نهصد میلیون تومان است به اسکان‌نیوز گفت: از این مقدار 10هزار میلیارد و چهارصد میلیون تومان از محل فروش تراکم،حدود 3هزار میلیارد و 500میلیون تومان هم از محل فروش دارایی‌ها و 2هزار میلیارد تومان هم مربوط به ارزش‌افزوده است. 

وی ادامه داد: حدود 23هزار میلیارد تومان در شهر هزینه شده است اما فقط دو هزار میلیارد تومان درآمد دارد. صدورهولوگرام ها در شهرداری گذشته موید بیمار بودن وضعیت مالی است که مسایل پشت باجه ای را در مناطق ایجاد کرده است. مدیریت جدید شهر تهران تمام این رویه ها را اصلاح خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: پارک پاسداران و نعمت‌آباد را فروختند حالا باید منتظر ماند و دید که درختان مابقی پارک‌ها چه زمانی شبانه قطع می‌شوند. 

میرلوحی همچینین گفت که ما باید زمانی با نظامی‌ها کار کنیم که بخش خصوصی نمی‌تواند فعالیت کند. مثلا از نظر فناوری و یا سرمایه مشکل دارد. شرکت بلندپایه برای ساخت 34ایستگاه در برج میلاد قرارداد داشت اما به‌خاطر همکاری با نظامی‌ها لغو شد. 

او ادامه داد: شهرداری سابق در زمان‌هایی که پول نداشته اما می‌خواسته به هر قیمتی هم شده پروژه‌ای اجرا کند به شکل اقساط با قرارگاه وارد معامله شده است. به‌طوریکه در حال حاضر 52هزار میلیارد بدهی دارد. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر بخش خصوصی وارد پروژه‌ای نمی‌شود یعنی سرمایه و توجیه لازم را ندارد. چرا شهرداری باید قرض کند و بعد در ازای آن زمین می‌دهد که مال بسازند. 

میرلوحی در پایان گفت: شهرآقتاب، شهروند و پارک‌ها در ازای بدهی واگذار کردند اما بازهم 52هزار میلیارد تومان بدهی وجود دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.