مرتضی الویری در نشست خبری ارائه گزارش عملکرد 100 روزه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:

تشکیلات شهرداری خود مخرب و نیازمند اصلاح است/ ساماندهی حسابرسی سازمان های شهرداری در دستور کار قرار می گیرد

تشکیلات شهرداری خود مخرب و نیازمند اصلاح است/ ساماندهی حسابرسی سازمان های شهرداری در دستور کار قرار می گیرد
الویری عضو کمیسیون برنامه و بدجه شهرداری در نشست خبری گفت: بدهی 19 هزار میلیارد تومانی به سیستم بانکی و 7 هزار میلیارد تومانی به پیمان کاران دوقلم بدهی است که ما را با بحران کمبود منابع درآمدی در شهر مواجه می کند. بررسی درآمد حاصله در هشت ماهه گذشته نشان می دهد که تنها 67 درصد درآمد سال جاری تا کنون کسب شده است. در آمد مصوب برای 8 ماه گذشته حدود 12 هزار میلیارد تومان بوده که تنها 8100 میلیارد تومان بوده است.
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: ۷۱۳۵
Share
به گزارش خبرنگار اسکان نيوز، عضو شورای پنجم شهر تهران ادامه داد: 2هزارو 75 میلیارد تومان سهم درآمد پایدار  در این مدت بوده است که تنها  یک چهارم  درآمد شهر را پوشش می دهد. بنابراین لازم است تا  در حوزه درآمدهای شهرداری و منابع بازنگری صورت گیرد.
 
او افزود: البته در سیاست های بودجه ای در نظر داریم که پرداختن به  در آمدهای پایدار و تکیه بر آنها عواقب سوء فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای شهر نداشته باشد. شهرداری تهران در حوزه تشکیلات انسانی نیز رنج می برد. ساختاری تو در تو، ناکارا و بدون بهره وری دارد که بازنگری در تشکیلات شهرداری یک باید و ضرورت است.

الویری درباره حسابرسی ها گفت: زمانی به صحن شورا می آید که دیگر آن اعضا در بدنه وجود ندارند و شورا هم توجه خاصی به آن نمی‌کند.

علت جویی انتصاب این ۴ حساب رس هم جواب قطعی ندارد. در حال جذب حسابرس‌های الف هستیم تا کار حسابرسی را به آنها واگذار کنیم.

مسئله دیگر حسابرسی سازمان‌ها و شرکت‌های زیر نظر شهرداری است که تناقض گزارش شورای شهر با گزارش آنهاست. در تلاش هستیم شهرداری را راضی کنیم حسابرسی توسط نماینده شورا انجام شود.

در حال قانونمند کردن و ساماندهی مسئله حسابرسی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران هستیم.

او افزود: اساسنامه سازمان‌ها و شرکت‌های زیر نظر شهرداری بازنگری می‌شود.

الویری درباره وضعیت رسیگی به متخلفین حسابرسی گفت: برای پیشگیری از تخلفات آینده نکاتی ارائه می‌شود و همچنین اگر تخلفی از گذشته مطرح شود قطعا پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره بانک شهر گفت: به دلیل رابطه بین شهرداری و بانک شهرداری تضمین‌های گرفته شده که باید باز بینی شود.

او ادامه داد: شهرداری و بانک شهر مانند دو موسسه خصوصی هستند که بتوانند منابع  خود را به صورت جداگانه رصد کنند. این موضوع در حال بررسی است اما هنوز به کمیسیون ابلاغ نشده است.

الویری درباره منابع انسانی شورای شهر در نظر دارد به صورت جداگانه از معاونت‌های مربوطه بخواهد گزارشی از وضعیت خود ارائه کنند. در حال حاضر خیلی از معاونت‌ها هنوز به شورا گزارش ندادند.

او افزود: فقط معاونت منابع انسانی نیست یک سری معاونت‌ها هنوز گزارش ندادند که هنوز دیر نشده است و به زودی گزارش خواهند داد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.