چه شد که مجلس رای به تحقیق و تفحص از شهرداری قالیباف نداد؟

چه شد که مجلس رای به تحقیق و تفحص از شهرداری قالیباف نداد؟
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران بابیان اینکه کمیسیون عمران شورای شهر تهران می‌توانست به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای بدهد اما نداد، تاکید کرد: به دنبال تنش در جامعه نیستیم اما رویکردمان شفاف‌سازی است.
يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: ۷۳۶۹
Share
اسکان نيوز: علی اعطا درباره اینکه چرا طرح تحقق و تفحص از شهرداری در کمیسیون عمران مجلس رای نیاورد آیا به دلیل رایزنی های مدیران قالیباف بود، اظهار کرد: قصدی برای پاسخ دادن به لابی ندارم اما اینکه چرا در کمیسیون رای نیاورد، باید بگویم که خوب بود که این طرح در مجلس به نتیجه می‌رسید تا بررسی جامع در این‌باره صورت می‌گرفت.
 
وی ادامه داد: این موضوع اگر از مجلس بررسی می‌شد به دلیل ابزارهای مختلف از جمله دیوان محاسبات خروجی بهتری داشت البته شورای شهر تهران با قانون جدیدی که در مردادماه امسال ابلاغ شد به استناد به ماده 81 می‌تواند از تحقیق و تفحصی از شهرداری داشته باشد به همین دلیل است که ما تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره کارکنان و روزنامه همشهری را در دستور کار قرار داده ایم.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه بهتر نیست سوالات مرتبط با ریخت‌وپاش های سیاسی قالیباف در قالب تحقیق و تفحص شفاف شود؟ تاکید کرد: شورای شهر از چند طریق به دنبال شفاف‌سازی در این بخش است اما ما به دنبال این نیستیم که به جامعه تنش وارد کنیم با این وجود اقداماتی در بخش‌های مختلف برای شفاف‌سازی در دستور کارداریم که می‌توان به گزارش دهی در مورد تحقق‌پذیری طرح تفصیلی اشاره‌کنم برای مثال با کسب اطلاعات در این بخش می‌توان به داده های خوبی دست‌یافت.

وی با اشاره به گزارش 100 شهرداری تهران از عملکرد گذشته گفت: در این گزارش قرار است اطلاعاتی درباره وضعیت کلی شهرداری و بخش مالی به شورا ارائه شود در حقیقت همه این اقدامات برای شفاف‌سازی است.
مرجع: انتخاب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.