محیط زیست: اجازه احداث جاده را در "پناهگاه حیات وحش میاندشت" نمی دهیم!

مهم ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در خطر جاده سازی

مهم ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در خطر جاده سازی
یک جاده بدون مجوز؛ اینبار در قلب "پناهگاه حیات وحش میاندشت" در خراسان شمالی؛ آنجا که می‌گویند یکی از دو زیستگاه مهم یوزپلنگ آسیایی در جهان است که فقط در ایران، تعدادی از جمعیت آن باقی مانده و در دیگر نقاط، نسلش منقرض شده است. حالا این جاده در صورت ساخته شدن، می‌تواند نسل این گربه بی ‌مانند را در ایران نیز از بین ببرد
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: ۷۶۴۷
Share
اسکان نيوز-الهه موسوی : یوزپلنگ آسیایی آخرین نفس های خود را در ایران می‌کشد و تصادف‌های جاده‌ای یکی از مهم‌ترین عوامل تهدید جمعیت آن در ایران است. با اینکه ایران نزدیک به 22 سال است که به "کنوانسیون جهانی تنوع زیستی" پیوسته و نیز "پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی" با حمایت و بودجه سازمان ملل متحد در ایران اجرا می شود اما تغییر لازم درحوزه توسعه در الگوی ذهنی مدیران ونیز طرح های اقتصادی کشور برای منطبق شدن با این پیمان‌های بین المللی به چشم نمی خورد و تمام هم و غم مدیران در کشور همچنان راه‌سازی و سدسازی و کارخانه سازی بدون رعایت اصول قانونی و محیط زیستی منسوخ شده ای است که توان سرزمین را می فرساید؛ اما برای مدیران مربوطه بیلان  عملکرد می شود.

شاید به همین دلیل است که زیستگاه‌های یوز در ایران به علت پیشروی بیابان‌ها و تبدیل شدن بخشی از زمین های زیستگاه به اراضی کشاورزی و مسکونی شدن بخشی دیگر و همچنین از بین رفتن مراتع توسط دام های اهلی و در نتیجه کاهش تعداد آهو و گوزن که از منابع غذایی یوزها هستند ناامن شده و جمعیت آنها کاهش یافته‌است.

هرچند آمار دقیقی از وضعیت یوزپلنگ آسیایی در ایران در دست نیست و متولیان آمارهای متناقضی را از جمعیت این حیوان اعلام کرده اند؛ اما آنچه که همه درباره آن متفق القول هستند این است که وضعیت یوزپلنگ آسیایی در ایران چنگی به دل نمی زند؛ با این حساب، اگر به ندانم کاری هایی مثل جاده سازی در حاشیه زیستگاه این حیوان که باعث ناامن تر شدن منطقه زندگی یوزها می شود ادامه دهیم قاعدتا همین تعداد اندک جمعیت باقی مانده نیز از دست خواهد رفت. نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که بین ۷۰ تا ۱۰۰ یوزپلنگ در مناطق حاشیه کویر مرکزی از جمله خارتوران، نایبندان، دره‌انجیر و میاندشت وجود داشته باشد. این تخمین نتیجه نقشه‌برداری زمینی است که توسط بیش از 12 هزار دوربین دید در شب که در مکان های مختلف کار گذاشته شده اند به دست آمده است.

بر اساس آمارهایی که هرگز به صراحت اعلام نمی شوند و باید از لابه لای خبرهاو مصاحبه های مسوولان آنرا جمع آوری کرد از سال ۸۳ تا ۹۶، در حدود  15 قلاده یوزپلنگ آسیایی تنها به دلیل تصادفات جاده ای در ایران از بین رفته است و اگر جاده جدیدی در مسیر حرکت و تردد یوزها ساخته شود یقینا آمار این تصادفات افزایش چشمگیری خواهد یافت و نسل این گونه در خطر انقراض را به طور کامل در جهان منقرض خواهد کرد.
 
محیط زیست: اجازه نمی دهیم!

سیداصغر مطهری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با تاکید بر اینکه این جاده مجوزهای لازم را ندارد و ما نیز سال هاست جلوی این کار را گرفته ایم به اسکان نيوز گفت:«این جاده ای است که پیرمردها بیش از 100 سال استفاده از آنرا در خاطر دارند و از آن استفاده می کردند. ابتدای ورودی این جاده به سمت منطقه میاندشت چیزی در حدود 12 سال پیش شن ریزی شده و همان زمان محیط زیست با این کار مخالفت کرد. بعد از این 8-7 کیلومتر، در حدود سال های 89 یا 90 بود که دوباره در حال ساخت بودند که مجیط زیست جلوی کار را گرفت و اجازه ادامه احداث جاده را نداد.

او درباره عکس هایی که از آغاز عملیات اجرایی این جاده موجود است گفت:«این 8 کیلومتر اول در خارج از منطقه حفاظت شده قرار گرفته است و ما کمامان اجازه ساخت این جاده را نخواهیم داد؛ مگر اینکه سازمان بخواهد مجوز ساخت آنرا صادر کند. الان هم جلوی کار گرفته شده است و مطمئن باشید ما مخالف هستیم و اجازه نخواهیم داد.»

مطهری تاکید کرد:«ما به حوزه قضایی و نیز معاونت عمرانی استانداری و فرمانداری هم هماهنگ کرده ایم و اجازه نخواهیم داد که حتی یک بیل خاک جا به جا کنند. اگر هم ماشین آلات خود را به منطقه بیاورند و بخواهند عملیاتی انجام بدهند ما تمام دستگاه ها، تجهیزات و ماشین آلات شان را در محل توقیف می کنیم و همه را تحویل مقامات قضایی خواهیم داد.»
 
تحرکات محلی

بر اساس اخبار رسیده طی هفته های اخیر برخی مسئولان محلی خراسان شمالی در شهرستان های اطراف "پناهگاه حیات وحش میاندشت"، مخصوصا بخش "سنخواست" در طرحی بدون ارزیابی و مجوز زیست محیطی، عملیات عمرانی احداث جاده ای را با هدف دسترسی سنخواست به ایستگاه راه آهن راه چمن آغاز کرده اند.

مسیرجاده فوق از شهر سنخواست آغاز شده و پس از طی حدود 10 کیلومتر وارد محدوده پناهگاه حیات وحش میاندشت شده و سپس در امتداد مرز شرقی پناهگاه ادامه می یابد تا به ایستگاه راه آهن راه چمن برسد.


هر چند مسوولان محیط زیست خراسان شمالی می گویند که به هیچ عنوان اجازه ساخت راهی را در حاشیه "پناهگاه حیات وحش میاندشت" که زیستگاه یوزهاست نخواهند داد؛ اما خبرهای رسیده حاکی است که در حال حاضر حدود 8 کیلومتر از مسیر این جاده در خارج از منطقه فوق، شن ریزی شده و به 2 کیلومتری مرزهای پناهگاه حیات وحش میاندشت رسیده است.

از آنجا که مسئولان محلی تلاش می کنند تا با رایزنی با مقامات استانی و نمایندگان مجلس بر مسوولان محیط زیست فشار آورده و مجوز احداث این جاده را بگیرند این شروع عملیات جاده سازی، حتی در خارج از پناهگاه حیات وحش و مناطق 4 گانه می تواند زنگ خطری برای امنیت و حیات یوزپلنگ ها و دیگر گونه های حیات وحش این منطقه باشد؛ چرا که تجربه نشان داده در ایران اگر برای یک عملیات عمرانی بی مجوز هزینه شود و آنرا آغاز کنند به بهانه صرف بودجه، مجوزهای آن با فشارهای متعدد استانی و ملی بر سازمان های محیط زیست و منابع طبیعی داده شده و به پایان خواهند رساند.

کارشناسان می گویند ساخت این جاده ارتباط بین پناهگاه حیات وحش میاندشت با دشت ها و عرصه های طبیعی شرق منطقه را قطع کرده و تردد خوردوها در این مسیر، امنیت را تحت تاثیر جدی قرار خواهد داد. از سوی دیگر وجود چنین جاده ای در طول مرز شرقی "پناهگاه حیات وحش میاندشت" دسترسی متخلفین، شکارچیان و افراد سودجو را به قلب منطقه و بهترین زیستگاه آهوی میاندشت به راحتی ممکن ساخته و حفاظت از پناهگاه را سخت و ناممکن می سازد.

به گزارش دیده بان محیط زیست ایران طی هفته گذشته کانال تلگرامی روابط عمومی بخشداری "سنخواست"  پستی تحت عنوان «دیداری مهم برای شروعی جهادی» نوشته است: « در نشستی با حضور بخشدار سنخواست و فرماندار "جغتای" احداث جاده "سنخواست" به "ایستگاه راه آهن سنخواست" (راه چمن) بررسی و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ گردید.»

به گفته کارشناسان محیط زیست خراسان شمالی، مسیر فوق هم اکنون به عنوان یک جاده دسترسی خاکی برای تردد محیط بانان استفاده می شود و گله های بزرگ آهو – طعمه اصلی یوزپلنگ-  دائم در آن در تردد بوده و قابل مشاهده اند. همچنین تردد یوزها نیز در این محدوده بارها ثبت شده است

همچنین در زمستان سال ۱۳۹۲ یک یوزپلنگ آسیایی با عبور از مسیر فوق به یکی از روستاهای همجوار با نام "چهل دختران" اسفراین نزدیک شده که از سوی محیط بانان به سمت مرزهای پناهگاه میاندشت هدایت و از روستا دور شد.
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.