یاشار سلطانی عنوان کرد:

پشت پرده قراردادهای پیشین شهرداری روشن شود/ نجفی پروژه‌هایی که به ضرر شهروندان است را «نیمه تمام» اعلام کند

پشت پرده قراردادهای پیشین شهرداری روشن شود/ نجفی پروژه‌هایی که به ضرر شهروندان است را «نیمه تمام» اعلام کند
یک کارشناس حوزه شهری با اشاره به ارایه گزارش تحویل و تحول توسط شهردار تهران در صحن شورای اسلامی شهر تهران، گفت: انتظار داشتم امروز دکتر نجفی علت ساخت برخی پروژه های عمرانی را عنوان کنند. پروژه هایی که به قرارداد 20 هزار میلیارد تومانی شهرداری با نهادهای نظامی باز می گردد.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: ۸۰۰۸
Share
اسکان نيوز: یاشار سلطانی درباره ارایه گزارش دکتر نجفی در صحن شورای اسلامی شهر تهران و با اشاره به هزینه چهار هزار و 400 میلیاردی ساخت پل صدر و تونل نیایش و رفع معارضین تاسیساتی آن، عنوان کرد: از منظر کارشناسی، نسل اتوبان و تونل منقرض شده و در شرایط فعلی ایده هایی مانند توسعه مترو راهکار بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی است.
 
او افزود: امروز از دکتر نجفی انتظار داشتم که علت ساخت برخی پروژه های عمرانی را عنوان کنند. پروژه هایی که به قرارداد 20 هزار میلیارد تومانی شهرداری با سپاه باز می گردد. در قالب آن قرارداد سپاه برای شهرداری پروژه تعریف کرده است. پل صدر نیز حاصل آن قرارداد اشتباه است که باید امروز آقای نجفی برای افکار عمومی این موضوع را روشن می کرد.
 
این کارشناس مسائل شهری، ادامه داد: شهردار تهران باید می گفت بجز آن 20 هزار میلیارد، قراردادی بسته می شود که در آن تعریف نمی شود چه پروژه هایی ساخته خواهد شد. می گویند ما 20 هزار میلیارد قرارداد با خاتم الانبیاء و... داریم که در قالب آن پروژه تعریف می کنیم و برای اینکه این مبلغ پر شود پروژه هایی مانند پل صدر ساخته می شود.
 
او اظهار کرد: بر اساس آمارهایی که دارم، هزینه ساخت پل صدر و تونل نیایش بیش از این مبالغ است. اما اینکه هزینه ساخت آنها را چهار هزار و 400 میلیارد اعلام کرده اند خبر خوشحال کننده ای است. زیرا این رقم تا هفت هزار یا 10 هزار میلیارد نیز اعلام می شد. امروز انتظارم این بود که پشت پرده  قراردادهای پیشین برای مردم اعلام می شد تا بفهمند چرا شهرداری باید 20 هزار میلیارد قرارداد محرمانه با نهادهای نظامی ببندد.
 
سلطانی تصریح کرد: یکی از اقدامات مفید شهرداری برای بهبود وضعیت حال حاضر متوقف کردن ادامه این روند است. شهرداری می تواند برخی پروژه ها را به عنوان پروژه هایی که ادامه ساخت آنها به ضرر شهروندان خواهد بود اعلام کند و به این ترتیب یا ساخت آنها را متوقف کند یا اصلاحشان کند.
 
او در ادامه گفت و گو با شهرنوشت افزود: شهردار سابق برج میلاد را به عنوان نماد تهران و در حالی ساخت که پولی برای ادامه روند ساخت آن وجود نداشت و از آن گذشته، پایتخت یک نماد داشت. 12 سال پیش به آقای قالیباف تذکر دادند که برج میلاد را به عنوان یک پروژه نیمه کاره ای که نباید در وضعیت موجود به شهر تحمیل می شد رها کند تا مردم ببینند شهرداری موافق هدررفت بودجه شهر و اموال عمومی نیست.
 
این کارشناس مسائل شهری اذعان کرد: آقای نجفی هم باید این کار را انجام دهد و پروژه هایی که به ضرر مردم و شهروندان است را نیمه کاره گذاشته و به عنوان نماد پروژه های نیمه تمام اعلام کند. زیرا تمام کردن پروژه ها به هر شکل ممکن، خیانت به مردم و افکار عمومی است.
مرجع: شهرنوشت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.