دیوار بلند حاشای "جهان" از تخلفات قالیباف!

دیوار بلند حاشای "جهان" از تخلفات قالیباف!
"محمدباقر قالیباف در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی از نمایندگان مجلس به‌خاطر عدم تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تشکر کرد." ، این عنوان خبری بود که بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت و تعجب اهالی سیاست و البته عموم مردم را به دنبال داشت.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب: ۸۱۲۰
Share
اسکان نيوز:  عدم تحقیق و تفحصی که بعدها گوشه ای از تبعات آن در حوزه پرونده مشهور به "املاک نجومی" تبلور یافته و به استرداد پنج میلیارد تومان وجوهات مابه التفاوت و فسخ قرارداد نجومی سی و هفت ملک (عجالتا تا کنون ) منجر شد. تحقیق و تفحصی که در صورت اعمال و البته تداوم، بی تردید می توانست از اقداماتی نظیر استخدام بدون رعایت تشریفات برخی مداحان و اقوام شان را در شهرداری و مجموعه های تابعه این ارگان و همچنین نظایر آن جلوگیری نموده و نسبت به تضییع حق عمومی در دوره زعامت تیم قالیباف در اریکه مدیریت پایتخت به گونه بازدارنده ای ایفای نقش کند.

اما با این همه اما، ماجرای افشاگری نجفی از قرارداد میلیاردی در شهرداری تهران، در کنار موضوع آتش سوزی و غرق شدن نفتکش سانچی یکی از بمب های خبری این هفته بود. گزارش صد روزه نجفی از شهرداری تهران آنقدر مهم بود که ذره‌بینی بر پرونده ۱۲‌ساله قالیباف گذاشته شد تا شورای شهر به عنوان وکلای مردم بداند چه بر سر شهر تهران در 12 ساله گذشته آمده است.

گزارشی که به ظاهر برای جناح اصولگرا و البته حامیان سیاسی سفت و سخت مرد همیشه ناکام انتخابات های ریاست جمهوری گران تمام شده و بر آن برآمدند تا با فرافکنی این فضای سنگین علیه شهردار اسبق پایتخت را تلطیف ببخشند. در جایی که ابتدا حسین قربانزاده، مشاور سیاسی قالیباف عنوان داشت: "پیراهن عثمان کردن یک قرارداد مشکوک یک میلیاردی و نشستن جای قاضی و حکم کردن پیش از رسیدگی قضایی چه معنایی دارد؟!! می‌گویند طرف خودش اقرار کرده؛ اولا اقرار نزد قاضی مسموع است نه شما، ثانیا این اقرار نیست چون شما آن را علیه قالیباف استفاده کردید پس ادعا است نه اقرار."

البته که "پیراهن عثمان" دانستن افشای استفاده یک میلیارد تومان از بودجه بیت المال به خودی خود محل تعجب است و البته نیازمند تفکر. در جایی که خبرگزاری تندروی "جهان" نیز، گزارش نجفی را صاحب پشت پرده دانسته و می نویسد: "گزارش های روزنامه ها و یادداشت های فعالین اصلاح طلب بخشی از پشت پرده گزارش نجفی را در حال نمایان کردن است. گزارش های رسانه های اصلاح نشان می دهد که گزارش نجفی بیش از همه تخریب وجهه سیاسی، از بین بردن خوشنامی در مدیریت اجرایی و کارآمدی، حذف از صحنه انتخابات های آتی، ناامیدسازی اصولگرایان از قالیباف را هدف قرار داده است."

بلندی این دیوار حاشا از تخلفات شهرداری اسبق شاید امروز دیگر چندان کارآمد نیست، چرا که زمین افتادن تشت رسوایی از بلندای هر دیواری پرصدا تر خواهد بود. در جایی که خروج پرونده قائم مقام شهردار اسبق از درجه بندی "محرمانه" و عرضه محتوای آن در محضر افکار عمومی راه را بر هر فرافکنی خواهد بست تا چنین گزارش هایی از عملکرد شهردار محبوب اصولگرایان در دوازده سال گذشته، دیگر توطئه هایی جهت " از بین بردن خوشنامی قالیباف و حذف وی از صحنه رقابت های آتی! " تلقی نگردد.

 
مرجع: امتداد

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.