معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد

کاهش آمار«کودک‌آزاری» در تماس‌های اورژانس اجتماعی

کاهش آمار«کودک‌آزاری» در تماس‌های اورژانس اجتماعی
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور 3.5 درصد از 44 هزار تماس‌ تلفنی برقرار شده با سامانه اورژانس اجتماعی در نیمه نخست امسال را مربوط به «کودک‌آزاری» دانست.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب: ۸۵۷۳
Share
اسکان نيوز: حبیب الله مسعودی فرید با اشاره به آخرین وضعیت «لایحه حمایت از حقوق کودکان» گفت: فرایند رسیدگی به این لایحه با سرعت خوبی پیش رفته به طوری که لایحه از مرحله رسیدگی در کمیسیون حقوقی قضایی مجلس خارج و در حال حاضر برای ورود به صحن علنی مجلس آماده شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در سال ۸۱ هم قوانینی که درباره کودک آزاری وجود داشت، کودک آزاری را جرمی عمومی می‌دانست که نیازی به شاکی خصوصی نداشت، اظهار کرد: با این وجود فکر می کنم علاوه بر ظرفیت های قانونی و قضایی، همچنان باید روی مباحث پیشگیرانه کار کنیم. آموزش مهارت های زندگی، سبک‌های فرزندپروری، کمک به نهادهای حمایتی مثل بهزیستی از جمله این اقدامات هستند. همچنین اگر کودکی در خانواده‌ای زندگی می‌کند که خانواده به دلیل فقر یا... از کودک غفلت می‌کند نهاد های مربوطه باید حمایت‌های لازم را انجام دهد.

مسعودی فرید در ادامه تصریح کرد: حمایت از کودکان در مباحث کودک آزاری فقط اقدام حقوقی و قضایی صرف نیست بلکه یک «بسته مداخلاتی» است که این بسته از اقدامات پیشگیرانه، حمایتی و ارتقایی شروع می‌شود و به مرحله‌ای که لازم است مداخله‌ای صورت بگیرد، منجر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آخرین آمار مربوط به کودک آزاری در میان 44 هزار تماس برقرار شده با سامانه اورژانس اجتماعی در 6 ماه نخست امسال 3.5 درصد بوده است، ادامه داد: این درصد نشان می دهد به لحاظ آماری، کودک آزاری کاهش داشته است اما این تماس‌ها نمی تواند تعداد واقعی کودک آزاری را نشان دهد. به همین دلیل باید کودکان را آگاه کنیم و در مدارس یا هرجایی که کودکان حضور دارند به آنها یاد دهیم که علائم کودک آزاری چه هستند. مراقبین و مربیان نیز علاوه بر کودکان باید بدانند کودک آزاری چه علائمی دارد.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.