گسترش تخلفات ساختمانی در لواسان در سایه بی تفاوتی مسوولین استانداری تهران و وزارت کشور

گسترش تخلفات ساختمانی در لواسان در سایه بی تفاوتی مسوولین استانداری تهران و وزارت کشور
تخریب باغات لواسان و ساخت و ساز خارج از محدوده شهر که بارزترین آن در تپه کلاک در کنار دریاچه سد لتیان در حال انجام است از مهمترین اخبار سالیان گذشته لواسان بوده است.
پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: ۸۶۷۲
Share
به گزارش اسکان نيوز اقدامات غیرقانونی شهردار پیشین لواسان علی مرادی در بستر رودخانه جاجرود بخش دیگری از آسیب های گسترده ای که به محیط زیست لواسان که جزء آخرین تنفس گاه های تهران است وارد شده است.

در این میان گسترش تخلفات ساختمان و احداث طبقات اضافی در سطح گسترده برگ دیگری از اوضاع نابسامان شهری منطقه لواسان است.

علیرغم اینکه بر طبق طرح جامع و تفصیلی شهر لواسان حداکثر 2 طبقه در 150 متر مربع حد مجاز ساخت و ساز در این شهر است ولی در عمل در سایه بی تفاوتی استانداری تهران تعداد طبقات به 4 و 5 طبقه رسیده است.

در این میان یکی از دلالان مشهور به نام م. ش. با اخذ ارقام هنگفت تخلفات را در کمیسیون ماده 100 با اخذ جریمه پایان می دهد. این در حالی است که بر طبق مصوبات شورایعالی شهرسازی کلیه تخلفات ساخت و ساز در شهر لواسان باید در ارجاع به کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل مغایرت با اصول فنی و بهداشتی صرفا با اعمال حکم تخریب بررسی شود.
 
برای پوشش این تخلفات سازمان یافته در تابلوی پروانه های ساختمانی به جای ذکر طبقات مجاز از عنوان مبهم «تعداد طبقات: طبق جواز» استفاده می شود که نشانگر همراهی شهرداری لواسان با این تخلفات گسترده است.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.