یک اقتصاددان درباره ضرورت شفافیت عنوان کرد:

اگر شفافیت بود این همه فاجعه اتفاق نمی‌افتاد

اگر شفافیت بود این همه فاجعه اتفاق نمی‌افتاد
محمود اولاد اقتصاددان معتقد است ساختار نهادی ما این اجازه را می دهد که یک مدیر بتواند در حاشیه امن قرار بگیرد و هر کاری را که دلش خواست انجام دهد.
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: ۸۷۵۸
Share
این اقتصاددان درباره چرایی وقوع فسادهای گسترده در فضای مدیریتی کشور با اشاره به این که اگر شفافیت بود که این همه فاجعه اتفاق نمی افتاد به اسکان نيوز گفت: الزام مدیریت در همه سطوح است اما لزوما یک سیستم به تنهایی ترجیح نمی‌دهد که شفافیت نداشته باشد بلکه ساختار نهادی ما این اجازه را می‌دهد که یک مدیر بتواند در یک حاشیه امن قرار بگیرد و هر کاری را که دلش خواست انجام دهد. مدیران هم خیلی دوست ندارند که به قول معروف کسی به دست و پایشان بپیچد؛ حتی مدیرانی که قصد خلاف کردن ندارند باز تمایل به قرار گرفتن در معرض ارزیابی ندارند.

او ادامه داد: وقتی ساختار طوری است که شما را ارزیابی نمی کند، بازخوردی به شما نمی‌دهد و به شما نمی‌گوید که آثار عملکردت چه چیزهایی هستند، شما نیز همواره تصمیماتی می‌گیری که فکر می‌کنی درست است اما هیچ موقع تبعات و تاثیرات تصمیماتت را نمی‌فهمی. ساختار بر شمایی که مدیر هستی نظارت و پایش ندارد.

در این شرایط سیستم پایش خودت را نیز خودت تشکیل می‌دهی. یعنی خودت خودت را ارزیابی می‌کنی، خودت به خودت همواره نمرات بالاتر می دهی. ساختار اساسا به این شکل خلق شده است و باید اصلاح نهادی در آن انجام بپذیرد. ساختار باید طوری بشود که یک نظام ارزیاب از بیرون کارهای شما را رصد کند.

اولاد درباره تخلفات در مدیریت پیشین شهرداری تهران اظهار داشت: من وارد جزء تخلفات نمی‌شوم اما می‌گویم این ساختاری که وجود دارد خودبه‌خود باعث می‌شود اقدامات شما نمودها و اثرات بدی داشته باشد چرا که سیاست گذاری شما کامل، پایشگرانه و ارزیابی کننده نیست و شما نمی توانید برنامه محور پیش بروید. هر سیاستی که به طور روزمره اتخاذ می‌کنید، بدون این که اثرات بلندمدت آن را بدانید از آن سیاست پیروی می‌کنید، این ساختار ناسالم است که شما را به این شکل هدایت می‌کند و ساختار است که باید اصلاح شود.

این اقتصاددان با اشاره به این که یک سیستم برای این که درست کار کند مجموعه مدیریتش باید به اصلاحات نهادی تن بدهند، تصریح کرد: مدیر سیستم باید از خیر این که بتواند همیشه از منصب قدرت خود استفاده کند، بگذرد. این اصلاحات نهادی تبعات بزرگ دارد. وقتی شما ساختار نظارتی بیرونی ندارید می توانید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید پس این یعنی شما دارید الان خودتان را محدود می کنید. مدیریت ساختار باید این را بپذیرد که من تن می‌دهم به محدود کردن خودم، تن می دهم به بازخورد گرفتن از سیستمم، تن می‌دهم به پاسخگو بودنم، و وقتی به اینجا رسید که این موارد را پذیرفت می‌تواند ساختار خودش را اصلاح کند.

محمود اولاد در پایان گفت: این اصلاحات ساختاری در حالتی اتفاق می افتد که مدیران آن قدر از خود گذشتگی داشته باشند که تبعات ناخوشایند این اصلاحات را نیز به جان بخرند که اگر این اصلاحات باعث شد خود مدیر کنار گذاشته شد، با خود بگوید اشکال ندارد چون من بلندمدت فکر می‌کنم و خود را قربانی اصلاح سیستم می‌کنم و حاضر می‌شوم که شفافیت لازم ایجاد شود تا برای آیندگان یک ساختار و سیستم سالم بر جای بماند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.