عابربانک پرسپولیس یا ابربدهکار شهرداری؟ / حامیان هدایتی در شهرداری چه کسانی هستند؟

عابربانک پرسپولیس یا ابربدهکار شهرداری؟ / حامیان هدایتی در شهرداری چه کسانی هستند؟
چک های بدهی حسین هدایتی مالک سابق باشگاه استیل آذین و بدهکار بزرگ بانک سرمایه ، به شهرداری تهران، به اجرا گذاشته می شود.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: ۹۲۵۳
Share
بر اساس اسنادی که در اختیار اسکان نيوز قرار گرفته،  این بدهی ها که در سه نوع همکاری با شهرداری بوده است، به مبلغ 100 میلیارد تومان اعلام شده که مربوط به سال 91 است،اما تاکنون کسی نسبت به برخورد با هدایتی و یا پرداخت بدهی ها اقدامی نکرده است.

مبالغ زیادی پول که بسیار می تواند به وضعیت شهرداری کمک رسانی کند، اما خبری از پرداخت پول توسط هدایتی نیست. او که اسمش در میان اسامی اعلام شده بانک سرمایه بوده نیز، هیچ اهمیتی تاکنون به موضوع نداده است و حتی برنامه نود پس از لو رفتن نام او چند بار به او تریبون داده تا صحبت کند.

بر همین اساس عنوان می شود برخی از نزدیکان شهردار تهران  در حال رایزنی با مسئولان مربوطه هستند تا چک های هدایتی فعلا به اجرا گذاشته نشود. تناقض آشکار همین جاست. بدهکاری به شهرداری و رایزنی مشاور شهردار با دایره حقوقی این سازمان برای جلوگیری از به اجرا گذاشته شدن چک های حسین هدایتی!

مبلغ بدهی آیا مشخص است؟/ حامیان هدایتی در شهرداری چه کسانی هستند؟

حیدر محمدی مشاور شهردار تهران در گفتگو با " اسکان نيوز" عنوان کرد: اداره بازرسی گفته چک هایی در خصوص فعالیت های حسین هدایتی وجود دارد.آقای مکارم معاونت مالی شهرداری هم در حال آماده سازی اسناد و بررسی مدارک و مستندات هدایتی است. در واقع علاوه بر اداره بازرسی، معاونت مالی- اقتصادی هم در حال بررسی موضوع است.

 محمدی در پاسخ به اینکه آیا صحت دارد که شما در حال رایزنی با مسئولان شهرداری هستید تا چک های هدایتی فعلا به اجرا گذاشته نشود، با تکذیب این مسئله گفت: اصلا اینطور نیست که من به نمایندگی از هدایتی برای او چنین اقدامی انجام دهم یا با افرادی لابی کنم.من با آقای مکارم صحبت کردم . گردش کار تهیه شده و در واقع این بدهی اسناد چک های تضمینی است که در شهرداری موجود است.

محمدی اصل وجود صد میلیارد بدهی را رد کرده و به اسکان نيوز گفت: هنوز میزان بدهی ها قطعی نیست و آقای مکارم در حال بررسی است که این چک ها برای چه بوده است.

در حالی که صورت حساب بدهی ها به صورت قطعی مشخص است، اما محمدی اصل بدهی را هم زیر سوال برده است. از سویی دیگر محمدی نمی گوید اگر در حال لابی یا رایزنی با مسئولان شهرداری در خصوص اجرای چک های هدایتی نیست، به چه دلیل با مکارم در این خصوص و تا این حد با جزئیات صحبت کرده است. محمدی تاکید کرد: حسین هدایتی مثل هر پیمانکار دیگری سالها و در دوره های مختلف، با شهرداری کار کرده است و باید تقابل حساب به درستی انجام شود.

لازم به ذکر است حسین هدایتی از دوره شهرداری احمدی نژاد وارد شهرداری شد و در دوره قالیباف نیز با این سازمان همکاری های گسترده داشته  و مشغول حاتم بخشی به فوتبالیستها بوده است اما از جیب چه کسی؟

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.