رحیمی در گفتگو با اسکان نیوز مطرح کرد:

تصمیمی بر خلاف خواست مردم درمورد تلگرام نباید اتخاذ شود/ بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار متولی تعیین تکلیف ارز مجازی

تصمیمی بر خلاف خواست مردم درمورد تلگرام نباید اتخاذ شود/ بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار متولی تعیین تکلیف ارز مجازی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:در جلسه کمیسیون مشترک در خصوص فیلترینگ تلگرام و مسدود شدن آن هیچ صحبتی نشد کما اینکه تصمیمی هم در این جلسه اتخاذ نشده است، عمده مباحث در حوزه ارایه وضعیت از فعالیت اقتصادی در بستر تلگرام بود.
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: ۹۵۲۱
Share
به گزارش اسکان نيوز علیرضا رحیمی با اشاره به جلسه کمیسیون مشترک امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصادی مجلس درباره تهدیدها و فرصت‌های تلگرام، گفت: جلسه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضای مجازی پیرامون فعالیت‌های اقتصادی در تلگرام و ارز دیجیتالی در فضای مجازی برگزار شد، همچنین در مورد تبعات اقتصادی ارزهای مجازی و ناامنی که در مناسبات مالی کاربران انجام شود مباحثی در این جلسه مطرح شد.

سکوت بانک مرکزی درباره بیت‌کوین/ ایجاد نگرانی از ارز ناشناخته به اسم گرام موجه نیست

نماینده مردم تهران در مجلس دهم، یادآور شد: بیت‌کوین و گرام ارزهای مجازی رمزگذاری شده‌ای هستند که بناست توسط تلگرام در فصل دوم سال 2018 وارد فضای مجازی شود اما موضوع مرتبط با ارز مجازی در کشور ما بر عهده بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار است تا در این خصوص ورود کرده و اعلام موضع کنند، در شرایطی که درباره بیت‌کوین هنوز اعلام رسمی نشده و به نوعی بانک مرکزی سکوت اختیار کرده، ایجاد نگرانی و هراس از ارز ناشناخته و هنوز نرسیده به اسم گرام از نظر ما موجه نیست.

خبر خوش وزیر ارتباطات از ارایه لایحه حفاظت از داده‌ها با قید فوریت به مجلس/ خلاء قانونی علت ناامنی فعلی شبکه‌های داخلی

رحیمی در خصوص امنیت پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: آنچه برای پیام‌رسان‌های داخلی از اهمیت برخوردار است، اینکه دارای پروتکل‌هایی باشد که ازداده‌های کاربران حفاظت کند، با توجه به خلاء قانونی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه اعلام کرد لایحه حفاظت از داده‌ها را با قید فوریت به مجلس ارایه خواهند کرد.

شبکه‌های ایرانی باید بتوانند اعتماد کاربران را جلب کنند

وی افزود: این نشان می‌دهد که در شرایط کنونی خلاء قانونی وجود دارد، لذا با این حال نباید به لحاظ فنی اظهاراتی مطرح شود که موجب نگرانی کاربران شود، آنچه مسلم است اینکه نگاه اول کاربران ایرانی و غیرایرانی «امنیت اطلاعات» و «سرعت تبادل داده‌ها» است لذا این دو موضوع موجب استقبال از فضای مجازی داخلی خواهد شد. بنابراین شبکه‌های ایرانی باید بتوانند در فضای رقابتی اعتماد کاربران را بیشتر جلب کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آیین‌نامه قوه قضاییه در موارد مذکور بی‌اطلاع هستم، گفت: به لحاظ قوانین مربوط به حفاظت داده‌ها با خلاءهایی مواجهیم که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه اذعان داشتند فعالیتی برای تهیه پیش‌نویس قانون انجام شده که به زودی به مجلس ارایه خواهند کرد.

اقدامی خلاف خواست و اراده مردم نباید انجام گیرد/ تصمیمی برای فیلتر تلگرام اتخاذ نشده است

رحیمی در ادامه یادآور شد: مردم بخش محوری در کشور و حاکمیت هستند، اولین قدم هم احترام به اراده و خواست آنها باید باشد بنابراین اقداماتی نباید انجام گیرد که موجب نارضایتی عمومی شود، از این رو برای اختیار و انتخاب مردم باید ارزش بسیار قائل شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در جلسه کمیسیون مشترک در خصوص فیلترینگ تلگرام و مسدود شدن آن هیچ صحبتی نشد کما اینکه تصمیمی هم در این جلسه اتخاذ نشده است، عمده مباحث در حوزه ارایه وضعیت از فعالیت اقتصادی در بستر تلگرام بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.