شهربانو امانی در گفتگو با اسکان نیوز عنوان کرد :

جریانی به دنبال براندازی رای مردم در شورا است / دادستانی به جای دخالت در شورا، به12پرونده تخفات پیشین شهرداری رسیدگی کند

جریانی به دنبال براندازی رای مردم در شورا است / دادستانی به جای دخالت در شورا، به12پرونده تخفات پیشین شهرداری رسیدگی کند
شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با اسکان نیوز ، نسبت به اظهار نظر دادستان کل کشور در خصوص رای منفی شورا به استعفاء شهردار تهران واکنش نشان داد.
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: ۹۵۳۰
Share
به گزارش اسکان نيوز شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با اشاره به صحبت های دادستان کل کشور مبنی بر ارائه دوباره استعفا توسط شهردار تهران گفت : متاسفم که دادستانی علی رغم اطلاع از حیطه های قانونی وظایف شورا و قوه قضاییه چنین اظهار نظر می کند.

او با بیان اینکه در مجلس پنجم با دادستان کل کشور، هم دوره بوده است، با توجه به اطلاع و اشراف ایشان بر قوانین و قانون اساسی و اختیارات و وظایف نمایندگان شورا و قوه قضاییه، نسبت به اظهارنظر و دخالت دادستانی در وظایف شورا ابراز تأسف کرد و گفت: آیا ایشان انتظار دارند که اعضای شورا نقش ضابط قضایی را ایفا کنند یا وظایف قضایی را انجام دهند؟

این عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران بیان کرد: اکثریت اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که بیماری نمی تواند دلیل استعفاء باشد،کما اینکه رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام،بیماری داشتند و برای درمان به خارج کشور رفتند و مشکلی هم پیش نیامد. شورا سعی نمود که موضوع را با همکاری شهردار محترم، مدیریت نماید و نظر مثبتش را برای ادامه راه آقای نجفی که شاخصه شان پاکدستی است را اعلام نمود. جناب نجفی هم عملکرد 7 ماهه اش قابل ستایش است و هم مدیریت ایشان در موضوع استعفاء.

امانی در واکنش به دخالت دادستان کل کشور گفت: ایشان بهتر است از این 12 پرونده که آقای نجفی از تخلفات دوره پیشین شهرداری به قوه قضاییه ارسال کردند،صحبت کنند و حداقل یکی از پرونده ها را ورق بزنند.

این عضو شورا در خصوص مساله قضایی شهردار گفت: شهردار نشان داده است که قانونمند است، اگر مشکل قضایی هست،ایشان حس نیتشان را نشان دادند. ساعت 10 شب برای ایشان احضاریه آمد و با اینکه 5 روز فرصت داشتند، صبح در ابتدای ساعت کاری به دادسرا مراجعه کردند و علی رغم برخورد بسیار نامناسب قاضی جوان پرونده ، آرام و منطقی مواجه شدند. می دانیم که نشاط یکی از نیازهای اساسی امروز مردم ایران و تهران است و حال اگر شبهه ای وجود داشت، ایشان پاسخگو بودند.

امانی در خصوص تداوم فشارها اظهار کرد: ما تلاش کردیم که حواشی سیاسی را بزداییم اما جریانی نشان داد که به دنبال براندازی رای مردم و شورای منتخب مردم است. جریانی که متاسفانه اصلا شرایط سخت کشور را نمی سنجد و علی رغم پیام نوروزی مقام معظم رهبری که بر تلاش و کوشش تأکید داشتند که این امر مستلزم ثبات و آرامش است، به دنبال برهم زدن آن است.

باید از قوه قضاییه پرسید در شرایطی که کشور به عدل و انصاف نیاز دارد و مهم ترین شکل عدالت، عدالت قضایی است، چرا دغدغه رسیدگی به 15 میلیون پرونده قوه قضاییه را ندارد؟ و از جریان رقیب پرسید که مردم تهران در انتخابات و با شیوه مسالمت آمیز ساعتها در صف ایستادند تا نظرشان را اعمال کنند و رای مردم که در آن نفر آخر لیست امید با نفر اول لیست رقیب، حدود 500 هزار رای اختلاف دارد، گویای همه چیز هست، چرا به شیوه های تکراری برای بلااثرسازی رای مردم و مأیوس سازی ملت می پردازند؟

این عضو شورا در پایان رای دیروز شورا را چنین تحلیل کرد : شورای شهر در جلسه روز گذشته ، این پالس مثبت را به تمامی ارکان حاکمیت داد که ما می خواهیم شهر تهران را قانونمند،برنامه محور و انسان مدار اداره کنیم. آقای نجفی تدوین کننده برنامه سوم توسعه کشور بودند که بنابر شاخصها موفق ترین برنامه بوده است و این برنامه هم به تصویب مجلس پنجم با اکثریت اصولگرا رسید، زیرا آنها علی رغم آنکه دولت اصلاحات برنامه را داد، منافع ملی را درک کردند و بر همین مبنا شورا نیز علاقه مند است که آقای نجفی را در تدوین برنامه سوم شهرداری همراه داشته باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.